AKTUALNOŚCI:

W czwartek 18.10.2018 Klub Krajoznawczy oraz Pracownia Krajoznawcza RO PTTK „Szlak Brdy” w Bydgoszczy zapraszają wszystkich miłośników krajoznawstwa oraz tych, którzy chcieliby razem poznawać region i nie tylko, na spotkanie do świetlicy Regionalnego Oddziału PTTK "Szlak Brdy" w Bydgoszczy, przy ul. Sienkiewicza 1/I (w podwórzu po prawej). Będzie można skorzystać ze zbiorów biblioteki RPK. Podczas spotkania prelekcję pt. „Nad Regą przedstawi koleżanka Krystyna Górzyńska

W dniach 19-21.10.2018 Klub Krajoznawczy oraz Regionalna Pracownia Krajoznawcza PTTK przy R.O. PTTK „Szlak Brdy” w Bydgoszczy  zapraszają na autokarową wycieczkę krajoznawczą na Górny Śląsk. Program ramowy: I dzień piątek 19.10: Siewierz (ruiny zamki biskupów krakowskich i romański kościół pw. św. Jana Chrzciciela), Będzin (gotycki zamek - zwiedzamy wnętrze, pozostałości średniowiecznego miasta), Katowice (z przewodnikiem zobaczymy centrum miasta, budynek Sejmu Śląskiego, "Spodek", fabryczne osiedle Nikiszowiec itp.). II dzień sobota 20.10: Zabrze (zabytkowa kopalnia węgla "Guido"), Gliwice (maszt i radiostację gliwicką - z przewodnikiem, starówkę z ratuszem i zamkiem), Chorzów (Park Śląski). III dzień niedziela 21.10: Piekary Śląskie (sanktuarium i kalwaria), Tarnowskie Góry (zabytkowa kopalnia rud srebra -wpisana na listę UNESCO, opcjonalnie dla osób nie zwiedzających kopalni stare miasto w Tarnowskich Górach), Świerklaniec (zespół pałacowo-parkowy, siedziba śląskich magnatów przemysłowych von Donnersmarcków), Tąpkowice (schron typu ciężkiego Obszaru Warownego Śląsk). Wyjazd w piątek o godzinie 6:00 sprzed Tesco w Bydgoszczy. Koszt wycieczki około 350 zł (zależny od ilości uczestników), obejmuje: przejazd autokarem, wstępy, dwa noclegi, dwa śniadania i dwie obiadokolacje, przewodnika i opiekę profesjonalnego pilota oraz ubezpieczenie. Dla osób chcących zwiedzić kopalnie srebra dodatkowo 35 zł. Program jest ramowy i organizator zastrzega sobie możliwość zmian, tak w kolejności zwiedzanych miejsc, jak i ich ilości. Szczegółowe informacje i zapisy u organizatora - Jerzy Bitner, kontakt: tel. 500 416 596.

Wojewódzka Komisja Turystyki Pieszej PTTK województwa Kujawsko-Pomorskiego  informuje o zorganizowaniu egzaminu dla kandydatów na mianowania i  rozszerzenia uprawnień dla Przodowników Turystyki Pieszej.  Gospodarzem jest Oddziałowa Komisja Turystyki Pieszej Oddziału Regionalnego „Szlak Brdy” w Bydgoszczy. Egzamin odbędzie się w siedzibie R.O. PTTK „Szlak Brdy” Bydgoszczy  ul. Sienkiewicza 1/1 w sobotę dnia 08.12.2018 o godz. 10:00. Więcej na stronie: http://ktp.pttk.pl/aktualnosci/egzamin_20181208.php

Szczegóły w załączniku

KRAJOZNAWCA